HAKKIMIZDA

Değerli meslektaşlarım,

20.01.2009 tarihinde bir ekip olarak kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz "Aile Hekimliği Eğitim ve Araştırma Derneği" (AHEAD), Aile Hekimliği alanını kapsamak üzere, bilimsel eğitim ve araştırma çalışmaları yürütmek, sürdürülen bilimsel faaliyetleri desteklemek, toplumu bilgilendirmek, toplum eğitimine yönelik çalışmalarda bulunmak ve bu alanda faaliyet gösterecek vakıf kurmak amacını taşımaktadır.

AHEAD olarak, ilk yıl içinde kuruluş amaçlarımızdan olan "çalışma alanı ile ilgili faaliyet gösterecek bir vakıf kuruluşunu" gerçekleştirmek için çalışmalara başladık. Uzun bir süreç olan vakıf kuruluş aşamasını yoğun bir çaba ile mümkün olan kısa zamana indirmeye gayret ettik. Bu çalışmalarımız sonucu; Mart ayı içinde bu önemli hedefimizi, "Türkiye Aile Hekimliği Vakfı"nın kuruluşunu gerçekleştirdik.

Türkiye Aile Hekimliği Vakfı (TAHEV) olarak, kuruluş amaçlarımız doğrultusunda, öncelikli olarak aile hekimliği alanını kapsamak üzere, tıp alanında bilimsel eğitim, araştırma ve çalışmalar yürütmek, sürdürülen bilimsel faaliyetleri desteklemek, toplumu bilgilendirmek ve toplum eğitimine yönelik çalışmalarda bulunmaya hazırız.

TAHEV de AHEAD'in yolunda ilerleyerek, aile hekimliği alanı ile ilgili diğer dernekler, vakıflar ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla ortak amaçları gerçekleştirmek için işbirliği yapmak veya platformlar oluşturmayı hedeflemektedir.

Bundan sonra öncü kuruluşumuz AHEAD etkinliklerini desteklemek ve geliştirmenin yanı sıra bir vakıf olmanın gücü ile yeni projelere imza atmaya hazırız.

TAHEV ve AHEAD olarak aile hekimliği alanındaki bu yolculuğumuzda, bu alanda emeği, deneyimi, birikimi olan tüm meslektaşlarımızın görüşlerine açığız, desteklerini bekliyoruz ve gelecek önerilerin de katkısıyla amaçlarımız doğrultusunda kalitemizi geliştireceğimize yürekten inanıyoruz.

Saygılarımla.

Prof. Dr. İlhami ÜNLÜOĞLU
TAHEV Mütevelli Heyeti Başkanı
AHEAD Yönetim Kurulu Başkanı

KURULLAR

Mütevelli Heyeti

Başkan

Prof. Dr. İlhami ÜNLÜOĞLU

Yönetim Kurulu

Başkan

Prof. Dr. Mehmet SARGIN


Başkan Yardımcısı

Prof. Dr. Reşat DABAK


Sekreter

Prof. Dr. Yeşim UNCU


Sayman

Prof. Dr. Ahmet KESKİN


Üye

Prof. Dr. İlhami ÜNLÜOĞLU


Denetleme Kurulu

Prof. Dr. Esra SAATÇİ
Prof. Dr. İsmet TAMER
Prof. Dr. Mehmet AKMAN